Ședința ordinară a Consiliului Județean Gorj din data de 21.12.2023

Pagină actualizată la: 19.12.2023

Se convoacă Consiliul Județean Gorj în ședință ordinară, în data de 21.12.2023, ora 14:00, online, conform Procedurii de desfășurare a ședințelor Consiliului Județean Gorj și ale comisiilor de specialitate prin mijloace electronice aprobată prin Dispoziția Președintelui Consiliului Județean Gorj, cu următoarea ordine de zi:

1. Proiect de hotărâre privind rectificarea bugetului propriu general al Județului Gorj pe anul 2023;
  2. Proiect de hotărâre privind aprobarea execuţiei bugetului propriu general al Judeţului Gorj înregistrată la data de 12.12.2023;
  3. Proiect de hotărâre privind aprobarea unor taxe şi tarife pentru anul fiscal 2024, la nivelul Judeţului Gorj;
  4. Proiect de hotărâre privind aprobarea preţurilor medii ale produselor agricole pentru anul 2024, la nivelul Judeţului Gorj;
  5. Proiect de hotărâre pentru modificarea Statului de funcții al Muzeului Județean Gorj ,,Alexandru Ștefulescu”;
  6. Proiect de hotărâre privind desemnarea componenței nominale a comisiei de evaluare finală a managementului exercitat la nivelul Ansamblului Artistic Profesionist ,,Doina Gorjului” Târgu Jiu, precum și a comisiei de soluționare a contestațiilor.

Diverse.

Notă:

Proiectele de hotărâri înscrise pe ordinea de zi sunt inițiate de către Președintele Consiliului Județean Gorj.