Comunicat de presă – Reabilitare energetică SJU Târgu-Jiu

Pentru a beneficia de servicii medicale de calitate, pe lângă investițiile în infrastructură și în aparatură medicală la Spitalul Județean de Urgență Târgu Jiu, realizate de Consiliul Județean Gorj, este necesar să ne implicăm cu toții, în așa fel încât să fie asigurat, în cel mai scurt timp, confortul pacienților din cadrul unității sanitare. Facem apel către toți factorii implicați, care resimt disconfortul creat, să susțină și să acorde înțelegere autorității județene, care depune toate eforturile pentru finalizarea lucrărilor până la 31 decembrie 2023.

Ne cerem scuze, încă o dată, pacienților și personalului medical, pentru disconfortul creat, dar vă asigurăm că rezultatul va merita efortul.