COMUNICAT DE PRESĂ – DIRECȚIA COMUNITARĂ JUDEȚEANĂ DE EVIDENȚĂ A PERSOANELOR GORJ

În baza Hotărârii Consiliului Județean Gorj nr. 132/28.09.2018, începând cu data de luni, 15 octombrie 2018, comunele RUNCU și ARCANI își schimbă arondarea pe linie de evidență a persoanelor de la Direcția Publică Comunitară Locală de Evidență a Persoanelor TÂRGU JIU, la Serviciul Public Comunitar Local de Evidență a Persoanelor RUNCU.

Totodată, comuna GODINEŞTI își schimbă arondarea pe linie de evidență a persoanelor de la Direcția Publică Comunitară Locală de Evidență a Persoanelor TÂRGU JIU, la Serviciul Public Comunitar Local de Evidență a Persoanelor TISMANA.

Menționăm că persoanele domiciliate în comunele RUNCU, ARCANI și GODINEŞTI care au depus sau vor depune la Direcția Publică Comunitară Locală de Evidență a Persoanelor TÂRGU JIU până pe data de duminică, 07.10.2018, cereri pentru eliberarea actului de identitate sau pentru înscrierea mențiunii de stabilire a reședinței în actul de identitate, își vor ridica tot de la acest serviciu actele de identitate.