Ședința extraordinară a Consiliului Județean Gorj din data de 15.06.2022

Se convoacă Consiliul Județean Gorj în ședință extraordinară, în data de 15.06.2022, ora 11:00, online, conform Procedurii de desfășurare a ședințelor Consiliului Județean Gorj și ale comisiilor de specialitate prin mijloace electronice aprobată prin Dispoziția Președintelui Consiliului Județean Gorj nr. 561/2020, cu următoarea ordine de zi:

1. Proiect de hotărâre privind constatarea încetării de drept a unui mandat de consilier județean și declararea locului acestuia de consilier județean vacant.
  2. Proiect de hotărâre privind modificarea organigramei și statului de funcții ale aparatului de specialitate al Consiliului Județean Gorj.
  3. Proiect de hotărâre pentru completarea Hotărârii Consiliului Județean Gorj nr. 12 din 31.01.2022 privind aprobarea Agendei Culturale a Județului Gorj pe anul 2022.

Diverse.

Notă:

Proiectele de hotărâre înscrise pe ordinea de zi sunt inițiate de către Președintele Consiliului Județean Gorj, dl. Cosmin-Mihai Popescu.