Nr.
crt.
Comisii de specialitate
1Comisia de buget-finanțe
2Comisia pentru urbanism și amenajarea teritoriului
3Comisia pentru servicii publice și IMM-uri
4Comisia pentru învățământ, cultură, culte
5Comisia juridică și de administrație publică
6Comisia pentru industrie, agricultură, silvicultură și protecția mediului
7Comisia pentru prognoze, dezvoltare și cooperare regională
8Comisia pentru tineret, sport, turism
9Comisia pentru sănătate și asistență socială

 

COMISIA DE BUGET-FINANŢE COMISIA JURIDICĂ ŞI DE ADMINISTRATIE PUBLICĂ
Nr. crt.Nume şi prenumeFuncţia Nr. crt.Nume şi prenumeFuncţia
1. CĂLINOIU IONPreşedinte 1.POPA VALENTINPreşedinte
2.   BUCĂLĂETE GHEORGHE Secretar 2. DRĂGHESCU AUREL-DRAGOȘSecretar
3. GIORGI GABRIEL-GIORGIANMembru 3. HANU DORINMembru
4.NEGRU ANTONIE-MARIUSMembru 4. BORDUȘANU CONSTANTINA-ANCAMembru
5. TAȘCĂU DORIN-DANMembru 5. MĂRGINEANU CONSTANTIN-LUCIANMembru
6. POPESCU IULIAN-VASILEMembru 6. IACOBESCU MARCEL-PETRICĂMembru
7.GRIVEI GHEORGHEMembru 7. GRIVEI GHEORGHEMembru
8. BERCA EDUARD-MARIUSMembru 8. ȘUȚĂ DENISA-ZENOBIAMembru
9. DAVIȚOIU NICOLAEMembru 9.RUȘEȚ IONMembru
       
COMISIA PENTRU SERVICII PUBLICE ŞI IMM-URI COMISIA PENTRU  SĂNĂTATE ȘI ASISTENȚĂ SOCIALĂ
Nr. crt.Nume şi prenumeFuncţia Nr. crt.Nume şi prenumeFuncţia
1. POPESCU IULIAN-VASILEPreşedinte 1.NICULESCU BOGDANPreşedinte
2. ȘTEFAN CONSTANTINSecretar 2.BORDUȘANU CONSTANTINA-ANCASecretar
3.PAVEL NELUMembru 3. POPA VALENTINMembru
4.TĂNASIE CRISTINELMembru 4. SOARE CLAUDIU-GABRIELMembru
5. DAVIȚOIU LEȘU-GHEORGHEMembru 5. IACOBESCU MARCEL-PETRICĂMembru
       
COMISIA PENTRU INDUSTRIE, AGRICULTURĂ SILVICULTURĂ ŞI PROTECŢIA MEDIULUI COMISIA PENTRU TINERET, SPORT, TURISM
Nr. crt.Nume şi prenumeFuncţia Nr. crt.Nume şi prenumeFuncţia
1. DAVIȚOIU-LEȘU GHEORGHEPreşedinte 1. CONSTANTINESCU ELENA-DANAPreşedinte
2. BERCA EDUARD MARIUSSecretar 2. HORTOPAN ALEXANDRU-LIVIUSecretar
3.BUCĂLĂETE GHEORGHEMembru 3. ȘTEFAN CONSTANTINMembru
4. IȘFAN IONMembru 4.MĂRGINEANU CONSTANTIN-LUCIANMembru
5. POPESCU CONSTANTINMembru 5. ISTRATE MIHAIMembru
6. CĂLINOIU IONMembru 6.RUȘEȚ IONMembru
7. PAVEL NELUMembru 7. PRUNARIU MIHAI-OCTAVIANMembru
       
COMISIA PENTRU URBANISM ŞI AMENAJAREA TERITORIULUI COMISIA PENTRU PROGNOZE, DEZVOLTARE ŞI COOPERARE REGIONALĂ
Nr. crt.Nume şi prenumeFuncţia Nr. crt.Nume şi prenumeFuncţia
1. NEGRU ANTONIE-MARIUSPreşedinte 1.POPESCU CONSTANTIN Preşedinte
2. HANU DORINSecretar 2.GIORGI GABRIEL-GIORGIAN Secretar
3. BUCĂLĂETE GHEORGHEMembru 3.ȘTEFAN CONSTANTINMembru
4. GIORGI GABRIEL-GIORGIANMembru 4.NEGRU ANTONIE-MARIUSMembru
5. HORTOPAN ALEXANDRU-LIVIUMembru 5.MITESCU GHEORGHEMembru
6. TĂNASIE CRISTINELMembru 6.SOARE CLAUDIU-GABRIELMembru
7. DAVIȚOIU NICOLAEMembru 7.PRUNARIU MIHAI-OCTAVIANMembru
   
COMISIA PENTRU ÎNVĂŢĂMÂNT, CULTURĂ, CULTE
Nr. crt.Nume şi prenumeFuncţia
1.TAȘCĂU DORIN-DANPreşedinte
2.MITESCU GHEORGHESecretar
3.DRĂGHESCU AUREL-DRAGOȘMembru
4.NICULESCU BOGDANMembru
5.BORDUȘANU CONSTANTINA-ANCAMembru
6.CONSTANTINESCU ELENA-DANAMembru
7.ISTRATE MIHAIMembru
8.ȘUȚĂ DENISA-ZENOBIAMembru
9.IȘFAN IONMembru