Comunicat de presă – Continuă demersurile pentru achiziționarea de aparatură medicală de ultimă generație pentru Spitalul Județean Gorj

Pentru că Gorjul contează, iar sănătatea gorjenilor este importantă, echipa Consiliului Județean Gorj își continuă demersurile pentru achiziționarea de aparatură medicală de ultimă generație pentru Spitalul Județean Gorj.

Astfel, un nou lot de aparatură medicală aferent proiectului „Consolidarea capacității de gestionare a crizei sanitare Covid-19 la nivelul județului Gorj”, a fost recepționat, joi, 27 mai 2021.

20 de aparate Laringoscop cu fibră optică au fost furnizate în baza contractului nr. 7233 din 12.05.2021, încheiat de Consiliul Județean Gorj și furnizorul declarat câștigător.

Produsele au fost repartizate Spitalului Județean de Urgență Târgu-Jiu, astfel:

– 12 buc. la secția ATI 2, locația din str. Tudor Vladimirescu, nr. 17;

– 4 buc. la UPU, locația din str. Tudor Vladimirescu, nr. 17;

– 4 buc. secția ATI 1, locația din str. Progresului, nr. 18.