Comunicat de presă – Consiliul Județean Gorj își continuă demersurile care vizează achiziția de aparatură medicală de ultimă generație pentru Spitalul Județean Gorj

Pagină actualizată la: 02.06.2021

Consiliul Județean Gorj își continuă demersurile care vizează achiziția de aparatură medicală de ultimă generație pentru Spitalul Județean Gorj. Astfel, un nou lot de aparatură medicală aferent proiectului „Consolidarea capacității de gestionare a crizei sanitare Covid-19 la nivelul județului Gorj” a fost recepționat, vineri, 28 mai 2021. Noile achiziții vor ajuta cadrele sanitare să aducă un plus de valoare la calitatea actului medical și să ofere mai rapid un diagnostic.

Cele două aparate Ecograf cu 3 sonde, furnizate în baza contractului de furnizare produse nr. 7271 din 12.05.2021, încheiat între Consiliul Județean Gorj și furnizorul declarat câștigător, au fost repartizate Spitalului Județean de Urgență Târgu-Jiu, astfel:

– 1 buc. / secția ATI,  locația din str. Tudor Vladimirescu, nr. 17;

– 1 buc. /secția ATI 1, locația din str. Progresului, nr. 18.