ANUNŢ – privind punctajele şi rezultatele obţinute la PROBA SCRISĂ de către candidații participanți la Concursul de recrutare pentru ocuparea funcției publice de execuție vacante de consilier, clasa I, gradul profesional superior la Serviciul investiții publice, Direcția tehnică, investiții, infrastructură drumuri publice și transport public județean din aparatul de specialitate al Consiliului Județean Gorj

CONSILIUL JUDEŢEAN GORJ
COMISIA DE CONCURS
Nr. 10082/23.07.2019

ANUNȚ

privind punctajele şi rezultatele obţinute  la  PROBA SCRISĂ de către candidații participanți la Concursul de recrutare pentru ocuparea funcției publice de  execuție vacante de consilier, clasa I, gradul profesional superior la Serviciul investiții publice, Direcția tehnică, investiții, infrastructură drumuri publice și transport public județean din aparatul de specialitate al Consiliului Județean Gorj

În data de 22.07.2019  s-a desfăşurat  proba scrisă a Concursului de recrutare pentru ocuparea funcției publice de execuție vacante de consilier, clasa I, gradul profesional superior la Serviciul investiții publice, Direcția tehnică, investiții, infrastructură drumuri publice și transport public județean din aparatul de specialitate al Consiliului Județean Gorj.

Organizarea şi  desfăşurarea concursului s-a făcut cu  respectarea prevederilor legale în acest sens, respectiv Hotărârea Guvernului nr. 611/2008  pentru aprobarea normelor privind organizarea şi dezvoltarea carierei  funcţionarilor publici, cu modificările şi completările ulterioare şi Legea nr. 188/1999 privind Statutul funcţionarilor publici, republicată (r2), cu modificările şi completările ulterioare.

La PROBA SCRISĂ, candidații participanți au obţinut următorul rezultat:

Nr. crt.Numele și prenumele candidatului/Cod de identificare a candidatuluiPunctaj obținut la proba scrisăRezultatul obținut la proba scrisă
1.Pirtea Marius-Nicușor85,30 puncteAdmis
2.Doman Marilena60,30 puncteAdmis
3.944446,80 puncteRespins
4.Bîrhoată Daniel-Ion45,50 puncteRespins

Candidații nemulţumiți de rezultatul obținut la proba scrisă,  pot face contestaţie, în termen de cel mult 24 de ore de la data afişării rezultatelor probei scrise, la sediul Consiliului Județean Gorj (str. Victoriei, nr. 4, municipiul Târgu-Jiu, judeţul Gorj).

Data şi ora desfăşurării interviului este joi, 25.07.2019, ora 1430,  SALA D, situată la etajul II al clădirii în care se află sediul Consiliului Județean Gorj.

Afișat azi 23.07.2019, ora 1330