Anunțuri > Comunicate de presă > INFORMARE DE PRESĂ (10)

INFORMARE DE PRESĂ

24.11.2017
Președintele Consiliului Județean Gorj, Cosmin-Mihai Popescu, a participat astăzi, 24.11.2017,  la două acțiuni importante pentru Târgu Jiu : inaugurarea unui  laborator electric  în cadrul Proiectului Ucenic Electrician, realizat de Liceul Energetic Târgu Jiu  în parteneriat cu Distribuție Oltenia (fosta CEZ Distribuție) și prezentarea celei mai mari stații de transformare  a municipiului, recent modernizată.

24.11.2017

INFORMARE DE PRESĂ

Proiectul Ucenic Electrician a fost gândit cu scopul de a sprijini elevii care sunt la început de drum în meseria de electrician iar Distribuție Oltenia a ales să se implice în procesul de educare și evoluție profesională a acestora, oferindu-le condițiile propice pentru a face performanță în domeniu. Astfel, Proiectul Ucenic Electrician devine unul din pilonii importați ai educației profesionale, care va ajuta la construirea carierelor de electricieni profesioniști ai tinerilor din comunitatea locală.
          Stația de transformare Târgu Jiu Sud a fost modernizată în perioada mai-august 2017 și alimentează cu energie electrică peste 23.000 de consumatori din zona Sud, Centru și localitățile învecinate orașului.

Imagini de la evenimente